Strona główna wersji tekstowej

Zapraszamy do zwiedzania wszystkich naszych wystaw stałych a w szczególności do spotkania z historią naszego miasta w nowej odsłonie. Cała sala wystawowa została poddana metamorfozie. Ekspozycja w nowej aranżacji została wzbogacona o nowe eksponaty.

Największą atrakcją jest  zaś przygotowana na   podstawie pocztówek pochodzących ze zbiorów własnych Muzeum aplikacja „Spacer po przedwojennym Świnoujściu”.  Zachęcamy do wejścia w rolę turysty z pierwszych dekad XX wieku i zwiedzenia ówczesnego miasta. Spacerując po przedwojennych ulicach, placach i dzielnicach Świnoujścia; odwiedzając plażę z kąpieliskami, promenadę i port odbędą Państwo podróż w czasie i poczują atmosferę tamtych lat.

Ponadto wciąż można oglądać wystawę czasową „75 lat Świnoujścia pod rządami polskiej administracji”.